Maisto produktai gerai savijautai! I dalis - Straipsniai

Maisto produktai gerai savijautai! I dalis

Straipsnis

Malonaus skaitymo!

Maisto produktai gerai savijautai! I dalis

Maisto produktai gerai savijautai! I dalis
© freephotosbank.com nuotr.

Dauguma žmonių galvoja, kad jei jau sveikai valgyt, tai būtinai maistas turi būti virtas, be druskos ar kalorijų. Nebūtinai, sveika mityba visų pirma yra subalansuotas maisto racionas, kuris yra praturtintas visomis medžiagomis, neišskiriant kažkurios vienos.


  • Norite sustiprinti širdį bei kraujagysles? Kraujagyslėms labai naudingi česnakai. Jie stiprina kraujagysles, mažindami cholesterolio kiekį kraujyje, todėl jų dėka, kraujagyslės neužsikimš ir bus sveikos. Bananuose gausu kalio, folio ir magnio. Folio rūgštis apskritai yra labai svarbus tiek žmonėms, kurie nori sustiprinti širdį tiek būsimoms mamytėms, todėl galite profilaktiškai pagerti šių vitaminų prieš tai pasitardami su gydytoju arba vaistininku. Migdolai arba kitokie riešutai yra praturtinti medžiagų, kurios reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje, tačiau patartina jais nepiktnaudžiauti, nes riešutuose yra gana daug riebalų, o tai reiškia daug kalorijų. Pomidorai - jie ne tik labai naudingi organizmui, bet ir savyje turi daug magnio, fosforo, kalio. Pomidorus geriau vartoti žalius, ne konservuotus ir pan. Artišokai - nors šie produktai yra gana reti lietuvio racione, tačiau jie saugo nuo vainikinių arterijų aterosklerozės. Baklažanai - dažniau sutinkamas produktas ant stalo, tačiau baklažanai ne tik be galo skani daržovė, juose gausu vitamino A ir C, geležies, kalcio. Krapai - pašalina nereikalingų skysčių perteklių, o tai reiškia, kad yra reguliuojamas kraujospūdis.  Bene sveikiausias produktas žuvis, kuris yra praturtintas omega-3 riebalų rūgčių, kurios gerina kraujagysles ir širdies veiklą, saugo nuo aterosklerozės. Suteikia kraujagyslėm elastingumo. Taip kraujagyslės netrūkinėja, geriau įsiurbia maisto medžiagas.
  • Sustiprinti sąnarius. Keičiantis orams dažnas žmogus jaučia sąnariuose šiokį tokį skausmą. Žuvų taukai sustiprina kremzlinį audinį bei mažina uždegiminius procesus. Graikinių riešutų, alyvuogių, sezamo aliejai turi vitamino E, kuris skatina kremzlinių audinių atsinaujinimą, stabdo kaulinio audinio irimą. Pienas ir pieno produktai aprūpina kalciu. Ypač pasukos yra gausios kalciu. Apelsinuose, citrinose yra gausu vitamino C, jisai padeda kalcio pasisavinimą. Vitaminas C taip pat padeda palaikyti cholesterolio reikiamą koncentraciją.
  • Grožio puoselėjimui. Maistas gali įtakoti Jūsų grožį, jaunystę. Ne veltui nuo senų senovės grietinė yra laikoma labai naudinga ir reikalinga žmogui. Siūlau ją valgyti pirmoje dienos pusėje. Joje ne tik gausu kalcio, bet yra daug medžiagų, kurios teigiamai veikia odą bei hormonų pusiausvyrą. Pomidorai, morkos, moliūgai, špinatai apsaugo nuo senėjimo. Juos valgant galima pristabdyti priešlaikinį senėjimą. Štai taip galima atitolinti nereikalingas raukšleles. Matyt, visos moterys yra girdėjusios apie grikius bei ypač veiksmingą grikių dietą. Grikiai ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir gerina kraujotaką, o tai reiškia, kad Jūsų oda gauna pakankamai kraujo ir maistinių medžiagų. Dar vienas populiarus būdas pasigražinti tai gerti žaliąją arbatą. Kuo ji naudinga? Joje ne tik gausu prieš vėžinių medžiagų (taip teigia mokslininkai), bet ji šalina toksinus, šlakus. Gerina medžiagų apykaita, ji pagreitėja. Tai pat žalioji arbata stabdo senėjimą bei suteikia daug energijos.


STRAIPSNIO AUTORIUS: valgis.lt


Komentarai:

Komentarų nėra


Įveskite raktažodį.