Maisto produktai gerai savijautai! II dalis - Straipsniai

Maisto produktai gerai savijautai! II dalis

Straipsnis

Malonaus skaitymo!

Maisto produktai gerai savijautai! II dalis

Maisto produktai gerai savijautai! II dalis
© dreamstime.com nuotr.

Tęsiu toliau temą apie maisto medžiagas, kurios vienaip ar kitaip padeda gerinti savijautą ir yra naudingos žmogaus organizmui. Naudokite tinkamus maisto produktus ir būsite sveiki.


  • Noras sumažinti cholesterolį. Taip taip, šiandieną cholesterolis yra didelė bėda. Dauguma žmonių vartoja daug maisto, kuriame cholesterolio nors vežimu vežk. Todėl vėliau, kai pajunta vieną ar kitą negalavimą (širdies ar kraujagyslių ligos, nutukimas) susimąsto apie cholesterolio kiekį organizme. Sėlenų sėklose arba rupioje duonoje esančio sėleno, yra gausu medžiagų, kurios mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Kviečių gemaluose, kaip ir riešutuose yra lecitino, kuris neleidžia kauptis nenaudingam cholesteroliui. Žalia arbata normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Valo visą organizmą bei aprūpina begale vitaminų (A, C, K, P, E ir B).
  • Medžiagos mažinančios cukraus kiekį kraujyje. Laurų lapai gerai veikia nervų sistemą, bet ir turi medžiagų, kurios mažina cukraus kiekį kraujyje. Nebūtinai lauro lapus naudoti tik sriuboje, galite pasigaminti lauro lapų nuovirą ir jį kas kiek valandų gerti ir gardinti sriubą. Cinamonas, ne tik sklinda gandai, kad jisai padeda atsikratyti nereikalingu kilogramų, bet padeda geriau įsisavinti cukrų į kraują, o ne jo kaupimą. Jūriniai dumbliai, turi savyje linoleno rūgščių, kurios reguliuoja cukraus kiekį kraujyje bei medžiagų apykaitą.
  • Jei pritrūko energijos. Arbatose, ypač žalioje bei juodoje yra medžiagų, kurios skatina smegenų veiklą ir mažina streso hormonus. Džiovintuose vaisiuose yra gausų energijos teikiančių angliavandenių, bei kalcio, kuris teigiamai veikią nuotaiką. Bičių produktai, medus ir kt. gerina nervų sistemos veiklą, mažina streso hormonus. Makaronai, ne tik labai skanūs, bet ir naudingi: didina darbingumą, suteikia energijos. Didiną serotonino kiekį smegenyse. Liesa mėsa teikia organizmui vitamino B. Citrusiniai vaisiai, kurie turi savyje vitamino C bombą mažina streso hormonų kiekį kraujyje. Padeda atsipalaiduoti stresinio atvejo metu. Riešutai turi magnio, triptofano, jie mažina įtampa, veikia raminančiai. Tačiau jais nepiktnaudžiaukite, nes juose gausu riebalų. Alaus mielės padeda palaikyti gerą nuotaiką, nes juose yra B grupės vitaminų.
  • Dailinti figūrą bei gerinti virškinimą. Būtina vartoti daug ląstelienos praturtintose produktuose. Burokėliai, juose gausu ląstelienos ir mažai kalorijų. Jie skatina medžiagų apykaitą bei šalina nereikalingas medžiagas. Obuolių actas greitina medžiagų apykaitą ir padeda deginti riebalus. Jo nereikėtų gerti per daug, geriausiai būtų vieną šaukštelį sumaišyti su stiklinę vandens. Garstyčios, aitrioji paprika - sakoma, kad aštrūs produktai skatina greičiau virškinti maisto medžiagas.  Ananasai - degina riebalus, jose gausu vitamino C.
  • Kad PMS praeitų sklandžiai.  Petražolės mažina paburkimus, nes skatina šalintis nereikalingus skysčius. Bananuose esančios medžiagos mažina pilvo spazmus, todėl galima išvengti skausmų. Datulėse yra medžiagų, kurios turi panašų poveikį į aspiriną, todėl veikia kaip nuskausminamasis. Linų sėmenys, ne tik greitiną medžiagų apykaitą, bet ir reguliuoja moteriškų hormonų pusiausvyrą, menstruacijų ciklą, meno-pauzes sukeltus negalavimus bei lengvina PMS sindromą.


STRAIPSNIO AUTORIUS: valgis.lt


Komentarai:

Komentarų nėra


Įveskite raktažodį.